Esiteks läheb mulle noorte mure eriliselt korda seetõttu, et nemad on need, kes peavad selle päikese all elama täisväärtuslikku ja õnnelikku elu ka pärast seda, kui meie tänased täiskasvanud oma suuremad teod oleme korda saatnud ja sätime siit ilmast minekule. Teiseks on nende appihüüd seda läbilõikavam, et neil puudub täna võimalus kaasa rääkida läbi hääleõiguse ja poliitiliste valikute. Nende võimalused on piiratud, et olulisi otsuseid vahetult mõjutada ja seetõttu vajavad nad maailma muutmisel meie abi. Ärme ole nende suhtes hoolimatud.

Ma loodan, et tänane streik ei ole protest või kui on, siis vaid protest kliimamuutuste vastu. Ma loodan, et see streik väljendab eelkõige toetust ja innustab neid poliitikuid, kellel on kõige vahetum mõju meie tänastele valikutele, mis mõjutavat puhtamat elukeskkonda ja jätkusuutlikku eksistentsi.

Tegelikult ei mõjuta tulevikku, mitte ainult poliitikud, vaid igaüks meist. Minu toetus noortele ei ole ainult moraalne. Ligikaudu aasta eest otsustasin ma kinkida oma lastele parema tuleviku ja kõigile kodulinlastele puhtama keskkonna ühe põhimõttelise muutusega oma elukorralduses. Nimelt otsustasin, et vähemalt ühel päeval nädalas teen ma autovaba päeva, see tähendab, et käin tööle ja koju jalgsi või jalgrattaga. Selline otsus ei ole mõjutanud mitte ainult keskkonda, vaid ka minu enda tervist ja pereelu. Kütusearvelt säästetut arvestades, mida ei ole küll palju, on sellisel otsusel ka mõju minu rahakotile. Perekonnaelule on mõju läbi selle, et kui ma õhtul töölt koju jõuan, ei lähe ma enam trenni, vaid saan pühendada aega oma perele. Seega on see otsus mõjutanud minu elukvaliteeti vahetult ja väga tuntavalt juba täna.

Minu sõnum on see, et me kõik suudame muuta maailma, saades sellest ise kohest kasu. Toeta ka Sina noori, kes seisavad puhtama homse eest! Tee oma elus otsus, mis mõjutab maailma kliimamuutusi ja veel enam, Sinu enda ning sulle oluliste inimeste elukvaliteeti.

Ahti Kuuseväli

Advokaadibüroo HETA

Vandeadvokaat ja partner