Advokaadibüroo HETA vandeadvokaat Teet Lehiste esindas edukalt kohtus töötajat, kellelt tööandja nõudis ca 110 000 eurot kahju hüvitist ja lisaks viiviseid. Tööandja esitatud kahju nõue koos viiviste nõudega jäi täies ulatuses rahuldamata ning töötaja kasuks mõisteti tööandjalt terves ulatuses välja ka kõik töötaja kohtumenetlusega seotud menetluskulud.

Põhivaidlus poolte vahel kulmineerus küsimusega, kas tööandja esitatud kahju nõue oli aegunud või mitte.

Tööandja kahju hüvitamise nõude aegumist reguleerib TLS § 72 lg 4, mis sätestab, et tööandja kahju hüvitamise nõue töötaja vastu tööülesannete täitmisel tekkinud kahju eest aegub 12 kuu jooksul arvates ajast, millal tööandja sai teada või pidi teada saama kahju tekkimisest ja selle hüvitamiseks kohustatud isikust, kuid mitte hiljem kui kolm aastat pärast kahju tekkimist. Tööandja oli seisukohal, et olukorras, kus töötaja on tööandjale kahju tekitanud tahtlikult, tuleb nõude aegumisele kohaldada TsÜS § 146 lg-t 4, mis sätestab, et käesoleva paragrahvi lõigetes 1–3 nimetatud nõuete aegumistähtaeg on kümme aastat, kui kohustatud isik rikkus oma kohustusi tahtlikult.

Kohus tööandja seisukohtadega ei nõustunud ning nõustus töötaja esindaja vandeadvokaat Teet Lehiste seisukohtade ja põhjendustega, milliste kohaselt TLS § 74 lg 4 on erisäte TsÜS §-de 146 ja 147 suhtes. Sama seisukoht on leidnud kinnitust ka varasemas kehtivas kohtupraktikas. Näiteks Tallinna Ringkonnakohus on selgitanud, et TLS 74 lg 4 reguleerib töölepingu tahtliku rikkumise tõttu tekkinud kahju hüvitamist ja TsÜS § 146 lg 4 kohaldamisele ei kuulu (TlnRnKo nr 2-17-13899 p 67).